kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je štvrtok 23. 5. 2024 a sviatok má Želmíra

Súťaž Kia Innovation Award podporila kreatívne nápady.


Zmenšený plne funkčný model malej fotovoltaickej elektrárne na streche parkoviska pre niekoľko elektromobilov, elektronické ovládanie ventilov v spaľovacom motore alebo zaujímavé riešenia pre vyššiu bezpečnosť vodičov mohli 12. novembra 2012 prekvapiť na študentskej konferencii vo Vzdelávacom stredisku spoločnosti Kia Motors Slovakia v Gbeľanoch. Študenti z Trenčianskeho a Žilinského kraja so svojimi inovatívnymi nápadmi súťažili o cenu Kia Innovation Award, ktorá mohla ich škole priniesť až 5 000,- EUR. Celkovo sa medzi sedem postupujúcich škôl prerozdelilo vo forme grantov 20 000,- EUR a študentom Kia darovala vecné ceny v hodnote takmer 3 300,- EUR.

Tretí ročník súťaže Kia Innovation Award vyhlásila spoločnosť Kia Motors Slovakia v spolupráci s Nádáciou Pontis. Jeho nosnou témou boli nápady a inovácie v oblasti bezpečnosti a zlepšenia životného prostredia v automobilovom priemysle. Cieľom súťaže je podporiť kreatívne a samostatné myslenie študentov, aby dokázali svoje odborné a technické znalosti pretaviť do praxe a prezentovať svoje projekty pred publikom a hodnotiacou komisiou.

zdroj

Niekoľko fotografií
pod svetlami reflektorovaj pohľadov divákovďalší súťažný projektnáš projekt
súťažilo aj dievčaďalší súťažný projektvíťazný projektdruhý najlepší
v detaileodborná porotaodovzdávanie cienvyhasovanie víťazov
foto pre tlačdiplom 1diplom 2

zdroj


Ani naši študenti Milan Medvedík a Ondrej Hlaváč zo 4.MB sa so svojou prácou v konkurencii rôznych nápadov študentov z ostatných stredných škôl nestratili a umiestnili sa na peknom 3. mieste. Úspešný študenti oäť neunikli pozornosti médií. Plus 7 dní, TASR, Nový čas, SME, článok na stránkach nadácie Pontis, rozhovor do relácie Pozor zákruta Slovenského rozhlasu (14.1.2013), facebook-ove stránky spoločnosti KIA.

Opäť ako najpresvedčivejší dôkaz toho, že premýšľať a pracovať sa oplatí, bude asi vecná cena pre každého z našich študentov, celkom nový tablet CONSUL 2 – Emgeton 9.7“SLIM Android 4.0.


Obr. tablet CONSUL 2 – Emgeton 9.7“SLIM Android 4.0

Verím, že náš úspech bude dobrou motiváciou i pre ďalších študentov našej školy, aby i v nasledujúcich ročníkoch súťaže nasledovali úspechy svojich starších kolegov, štvrtákov.

 Mgr. Milan Macháček