kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je štvrtok 23. 5. 2024 a sviatok má Želmíra

Tretie víťazstvo v súťaži Najlepší nápad - obnoviteľné zdroje energie.

Cieľom tohto projektu je podporiť nápady mladých ľudí, ktoré májú podnikateľský potenciál a zároveň sa zaoberajú problematikou ako pomôcť ochraňovať prírodu alebo znižovať spotrebu energiu.
Najlepší nápad realizuje organizácia BestGuest a v téme Obnoviteľné zdroje energie ju ako generálny partner podporuje Západoslovenská energetika. Viac o tejto súťaži, podpornom programe pre tých, ktorí myslia ekologicky a majú nekonvenčné nápady vhodné na realizáciu, sa môžete dozvedieť na stránkach organizátora www.najlepsinapad.sk alebo na www.facebook.com/nnoze.

Niekoľko fotografii z miesta konania podujatia:
dali sa vidieť
zaujímavé veci
stôl s našimi
súťažnými projektami
o týchto veciach sa učí
aj na našej škole
až s takýmto záujmom
sme nepočítali

Po úvodnej časti kde študenti poslali svoje námety na eko biznis nápady bolo tento rok vybraných a podporených celkom 10 nápadov tímov žiakov stredných škôl, ktoré dostali finančnú podporu na ich realizáciu. Našej škole sa to podarilo až s dvoma projektami. Dňa 5. 6. 2015 sa v Piešťanoch konal prototyp seminár, kde študenti prezentovali svoje vyrobené prototypy divákom i odbornej porote.

Keď už došlo na súťaženie:
prezentácia projektu pred
odbornou porotou
milým prekvapením opäť
1. miesto pre nás
a o tom treba dať vedieť
všetkým známym a príbuzným
diplom s nemalou
finančnou výhrou

Zo študentských prác boli odbornou porotou na záver vybrané a ocenené tri najlepšie, a divákmi tri najsympatickejšie projekty. Projekt s názvom Solárno peltierov článok nášho študenta Viliama Pavelu z 3. MA získal od poroty 1. miesto a finančnú odmenu 500,- €. Aj takto mu k jeho úspechu gratulujeme.Aj keď toto bolo v tejto súťaži už tretie naše víťazstvo v rade, verím, že ani toto ešte nebol posledný eko projekt, do ktorého sa niektorý študent na našej škole pustil a aj v nasledujúcich rokoch sa nám bude dariť u študentov vzbudzovať záujem o problematiku životného prostredia a podnecovať ich angažovanosť, aktivitu a tvorivosť pri hľadaní nových riešení v prospech našej zelenšej budúcnosti.

 Mgr. Milan Macháček