kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je štvrtok 23. 5. 2024 a sviatok má Želmíra

Časť venovaná pre žiakov :

Programovanie mikroprocesorov Atmel.
kruzky Začali sme na aplikovanej informatike a krúžku "programovanie a robotika" už trochu programovať aj mikroprocesory Atmel. Aktuálne už uprednostňujeme platformu Arduino.
viac...

Navrhovanie plošných spojov v programe EAGLE
Tu nájdete stručné informácií o tomto programe, kde a ako ho môžete získať a kde sa s ním budete môcť naučiť pracovať. Inou alternatívou pre náročnejších môže byť napríklad program KiCAD.
viac...

Voľne dostupný software
logo Nemáte zbytočné peniaze na softvér do svojho počítača, napriek tomu ho chcete používať na všetko možné? Existuje cesta. Voľne dostupný software.
viac...

Esperanto, čo to je?
ak chcete vedieť odpoveď a máte pár minút čas, prečítajte si pár riadkov o ňom. Možno Vás zaujme a...
viac...

Publikované v elektronickej verzii
logo Prečítal som niekoľko dobrých (z môjho pohľadu) odborných časopisov v papierovej verzii. Tiež by ste si chceli prečítať dobrý odborný časopis? Tu ich nájdete hneď niekoľko.
viac...

Školské internetové noviny
logo Našlo sa na škole niekoľko nadšencov, ktorí sa v rámci mimoškolskej činnosti rozhodli vydávať školské internetové noviny. Tu si ich môžete prečítať.
viac...

Simulátor logických obvodov
simulator Tu je možné najsť viac informácií o tomto programe aj link na download tohto jednoduchého, ale šikovného programu.

Farebné značenie rezistorov
rezistor Tu je tabuľku pre preloženie farebného kódu na určenie hodnoty rezistorov. Rezistor v pravej časti je interaktívna animácia, ktorá po nastavení farebných pásikov hodnotu prepočíta sama.

Virtuálny dom
V_Dom Na tejto internetovej stránke možete nájsť virtuálny dom, v ktorom sa môžete prejsť a nazrieť vďaka interaktívnym animáciam na moderné technológie v domoch a dozvedieť sa o nich viac.

Staré a nové značenie káblov :
maly_obrazok Donedávna zaužívané značenie káblov sa nevyhlo zmene, preto tu bude možné nájsť prehľadnú tabuľku značenia káblov platného skôr i to nové.
viac...

Ako z klávesnice dostať niektoré ďalšie znaky?
maly_obrazok Niečo pri stlačenom Shifte, niečo pri Alte. Tu nájdeš tabuľku, ktorá Ti možno pomôže nájsť k altu to správne číslo, pretože i to sa dá i keď nie najlepšie pamätá.
viac...obr_dotaznik

logo_KIA

logo_VW

logo_KIA

logo_SSE

logo_EEM

logo_ELZEL

logo_Industry_solution

logo_SSD

logo_EATON

logo_KP

logo_verex

logo_oez

logo_ISIC