kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je streda 27. 9. 2023 a sviatok má Cyprián

Súťaž Skills Slovakia - Mladý mechatronik 2017.

Dňa 31. marca 2017 sa uskutočnil už 5. ročník celoštátnej súťaže Skills Slovakia - Mladý mechatronik. Súťaž je určená pre študentov stredných odborných škôl a jej organizátormi sú MŠVVaŠ SR, ŠIOV, UIAM MTF STU Bratislava so sídlom v Trnave a firma FESTO s.r.o. Bratislava. Súťaž sa rovnako ako minulý rok konala na Materialovotechnologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave so sídlom v Trnave.

Súťažné dvojčlenné tímy musia mať komplexné teoretické i praktické vedomosti v oblasti pneumatiky, senzoriky, ale aj programovania riadiacich systémov. Naviac na celú úlohu od jej pochopenia, cez návrh riešenia, až po jeho realizáciu a oživenie majú súťažiaci len 2 hodiny.

Tohto ročníka súťaže sa zúčastnilo 11 stredných škôl. Našu školu umiestnením na 8.mieste reprezentovali študenti Adrián Čmelo a Patrik Kasman z 3. MA. Výsledková listina.

Niekoľko záberov zo súťaže:
miesto konania súťaže
budova MTF STU
pár vecí zaujalo
hneď vo vestibule
po príchode sa bo
treba trochu zorientovať
automatizáciu sme našli
aj na nečakaných miestach
náš tím v tričkách
SOŠ elektrotechnickej
každý člen tímu
mal svoje úlohy
cieľ bol však spoločnýtu niekde sa to
trochu zaseklo
ešte raz záber
na celú úlohu
o tieto poháre
sa celý deň súťažilo
dočkali sme sa aj
vyhlásenia výsledkov
slávnostné vyhlasovanie
výsledkov súťaže
medzi najlepších sme sa
žiaľ neprebojovali
certifikát za účasťcertifikát za účasťplagát o súťaži

Aj keď sme v príprave spravili čo bolo v našich silách a pripravovali sme sa naozaj svedomito, na všetky situácie a eventuality sa pripraviť nedá. Žiaľ práve pre takéto okolnosti náš výsledok mierne zaostal za očakávaniami. Verím, že aj vďaka získaným skúsenostiam o rok už dosiahneme na lepšie umiestnenie, pretože budúci rok bude možné postúpiť z celoslovenského kola súťaže aj na kolo medzinárodné. Títo študenti budú o rok štvrtáci a tak už ako skúsenejší budú mať ešte jednu šancu na "reparát". Držme im teda spolu palce.

 Mgr. Milan Macháček