kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je štvrtok 23. 5. 2024 a sviatok má Želmíra

Finále súťaže Siemens Young Generation Award 2012


sa konalo v dňoch 19. a 20. apríla 2012 v Bratislave. Šlo už o 9. ročník tejto súťaže a jeho témou bolo "Zvyšovanie kvality a efektivity výroby v potravinárskom priemysle." Partnerom spoločnosti Siemens v tomto ročníku súťaže bola spoločnosť Kraft Foods Slovakia.
viac o súťaži na stránkach Siemens-u
Niekoľko fotografií z prehliadky mesta:
sídlo firmy
Siemens
zaujímavá
architektúra :)
pohľad na budovu
Strojníckej fakulty
Úrad vlády
Bratislava v nociprezidentský palácnaša výprava
pred fontánou
Bratislavský
hrad

Slávnostné vyhlásenie víťazov sa konalo na pôde Strojníckej fakulty STU Bratislava.
Z celkovo prihlásených 21 projektov študentov so 14 stredných škôl z celého Slovenska do finálového kola postúpilo 10 najlepších. Do tejto desiatky sa dostali oba naše prihlásené projekty.

Diplomy za účasť vo finále:
1. diplom za
účasť vo finále
2. diplom za
účasť vo finále
3. diplom za
účasť vo finále
4. diplom za
účasť vo finále

Víťazov určila výberová komisia zložená zo zástupcu Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej Univerzity v Košiciach, odborníkov zo spoločností Siemens a Kraft Foods Slovakia.

Zo súťaže:
člen komisie z
STU Košice
ostatní členovia
hodnotiacej komisie
tak trochu
ako pred tabuľou
len ešte s mikrofónom
pri predvedení
funkčnosti modelu
náš druhý tímpri predvedení
funkčnosti modelu
a dlhej odbornej diskusii
naše modelyvíťazná triedičkaautomat na mliekovynovený kávovar
železničné priecestievizualizácia na PC

Okrem hlavnej ceny SYGA za najlepšie technologické riešenie boli udelené aj ďalšie štyri ocenenia – cena Strojníckej fakulty STU, cena spoločnosti Kraft Foods Slovakia, cena magazínu Quark za najinovatívnejšie riešenie a cena odborného mesačníka AT&P journal.
Medzi piatimi najlepšími a ocenenými bol opäť aj ten náš. S projektom Automatická liaheň hydiny sme získali cenu Strojníckej fakulty STU.
foto

Viac o ocenených projektoch sa môžete dozvedieť v tlačovej správe spoločnosti Siemens, alebo videa na YouTube, zo zverejnených článkov, na TA SR z reportáže v televízii Bratislava, alebo v relácii Teleráno z 3. 5. 2012 televízie Markíza.


Po prezentácií projektov všetkých finalistov prvý deň bola pre účastníkov pripravená prehliadka výrobne čokolády v spoločnosti Figaro, patriacej pod Kraft Foods Slovakia (samozrejme spojená s ochutnávkou :) Ďalším príjemným prekvapením, ktoré si pre nás organizátori pripravili bolo jazdenie na motokárach. To sa samozrejme tiež nezaobišlo bez súťaženia a celkovým víťazstvom sa môže pochváliť opäť náš študent Ondrej Hlaváč.

Fotografie z Figara (len zvonku) a na motokárach:
administratívna
budova
logo firmyzázemiedráha
naši pilotiPred poslednou jazdounajrýchlejší jazdec
celého večera
Druhý deň, pred vyhlásením výsledkov súťaže, bola pre nás pripravená prehliadka odborných učební na Strojníckej fakulte STU v Bratislave.

Na Strojníckej fakulte STU v Bratislave:
stôl pre elektro-
pneumatické zapojenia
mobilné riadiace systémytrochu väčší
operátorský panel
robot, ktorý vie
chodiť aj bokom
Víťazné projekty neunikli ani pozornosti médií a tak si aj naši študenti Milan Medvedík a Ondrej Hlaváč z 3.MB museli na ňu rýchlo zvyknúť.

Na záver ešte trochu toho víťazného fotografovania:
odovzdávanie cienrozhovor pre médiacena Strojníckej
fakulty STU
cena Strojníckej
fakulty STU
trochu pózovaniav dobrej náladekaždý dostal
dáku cenu
Takéto programovanie a súťaženie sa stalo zaujímavým a atraktívnym aj pre našich študentov Milana Medvedíka, Ondreja Hlaváča, Jána Kardoša a Martina Turského z 3.MB. Programovaniu riadiacich systémov Siemens sme sa spolu venovali (okrem iného) na mojom záujmovom krúžku. Ak sa ich záujem nepresunie na niečo iné, určite sa pokúsime s minimálne rovnako dobrými výsledkami v oblasti programovania riadiacich systémov pokračovať aj naďalej.

 Mgr. Milan Macháček