kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je streda 27. 9. 2023 a sviatok má Cyprián

Vyhodnotenie projektu z grantového programu odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja s názvom „Možnosti 3D tlače v prepojení s programovaním“ 2022

Cieľom projektu : "Možnosti 3D tlače v prepojení s programovaním", bolo umožniť študentom modelovať, tlačiť reálne produkty a vdýchnuť im život. Vďaka finančným prostriedkom z projektu odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja sme umožnili žiakom aktívne pracovať s modernou technológiou.

Vrámci projektu sa nám podarilo zariadiť učebňu Robotiky, ktorá slúži pre výuku aplikovanej informatiky, robotiky, ročníkových projektov, základov automatizácie a krúžku 3D modelovanie/3D tlač. Šikovní študenti našej školy si môžu vyskúšať ako pripraviť modely pre tlač a následne nastaviť tlačiareň, vložiť svoj súbor, spustiť tlač a jednoduchými príkazmi pomocou platformy Arduino oživiť svoj návrh.

Traja z našich študentov, ktorí prejavili záujem o prácu a súťaž v Poľsku v špeciálnom prostredí FabLab (https://www.facebook.com/fablab24/photos/a.360621694335942/1597352517329514) pripravili autíčko, ktoré sledovalo čiaru. Trať bola neznáma do poslednej chvíle. Až príchod do Bielska nám ukázal skúšobnú trať a trať, ktorá je určená pre hlavnú súťaž. Vďaka ich šikovnosti, zručnosti a umu sa umiestnili na prvom mieste a odniesli si domov peknú trofej (http://soseza.sk/new/aktuality/2022/lineFollowerRobots.php) .

Ďakujeme Žilinskému samosprávnemu kraju za pridelenie grantu, ktorý nám pomohol posunúť výuku i možnosti našich žiakov na úroveň modernej doby.

Realizátorka: Ing. Soňa Uramová, PhD.
Talentovaní študenti: Šimon Živín, Boris Hreusík, Michal Zajvald

Fotodokumentácia k projektu: