kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je streda 27. 9. 2023 a sviatok má Cyprián

Prostredie motivuje

2. Projekt v šk.roku 2020/21 s názvom Prostredie motivuje z grantového programu odboru školstva a kultúry ŽSK v oblasti Vráťme šport do škôl mimoriadne potešil žiakov našej školy. Existujúcu posilňovňu, ktorá bola v nie najvhodnejšom priestore sa nám v rámci projektu podarilo presťahovať do novovytvorenej miestnosti, ktorá je väčšia a priestrannejšia oproti pôvodnej.
Z poskytnutých financií projektu sme obnovili existujúca učebňu, ktorá pôvodne slúžila aj ako dielňa a prerobili sme ju, aby spĺňala podmienky modernej posilňovne. Pretože vybavením posilňovne sme už disponovali, po ukončení montážnych prác, stačilo premiestniť existujúce náradia a mohlo sa začať s jej využívaním. Žiaci pritom veľmi ochotne pomáhali a nevedeli sa už dočkať, kedy si tam budú môcť zacvičiť. V rámci projektových aktivít sme zorganizovali aj školské kolo v silovom viacboji. Tu je krátke zhrnutie tejto aktivity:

V utorok 26. 10. 2021 sa uskutočnilo školské kolo v silovom viacboji jednotlivcov. Súťažilo sa v disciplínach - zhyby na hrazde, drepy a tlak na lavičke. V tlakoch na lavičke a v drepoch váha záťaže bola 60% z váhy súťažiaceho. Výkon v jednotlivých disciplínach bol počet opakovaní s predpísanou váhou. Celkový výkon bol súčet opakovaní v jednotlivých disciplínach.
Víťazom sa stal Ďurkovský Patrik s počtom bodov 115 (výsledková listina).

Fotodokumentácia k projektu:

9. 11. 2021Mgr. Tibor Štefánik